Droonivideod

 

Telli droonivideod vDisainist 

Droonivideod on muutnud videotööstust oluliselt ja toonud ka lihtsatesse videotesse uue mõõtme – õhu. Paljud asjad näevad välja uhkemad ja vägevamad õhust ning droonid võimaldavad tuua neist välja maksimumi. 

 

 

Mille jaoks on droonivideo hea ja kus seda kasutatakse?

Drooniga filmimisel on palju eeliseid: 

 • väiksema kuluga on võimalik õhust kaadreid saada võrreldes helikopteriga;
 • saab filmida väikestes ja kitsastes kohtades, kuhu helikopterid ei mahuks;
 • on võimalik jäädvustada uusi vaatenurki lisaks tavapärasele pildile, mis maal olles avaneb;
 • võimalik jäädvustada rohkem paiku, nagu maastikud, spordiväljakud, hooned.

 

droonivideod

Mis on droon ja milliseid droone filmimiseks kasutatakse? 

Droon on mehitamata õhusõiduk, mida juhitakse kaugteel. Droone kasutatakse kõikvõimalikes valdkondades ja see päästab elusid, võtab neid, jäädvustab neid. 

Filmimiseks mõeldud droonide puhul kõige populaarsem bränd on DJI ja nende droonidest on leidnud laialdasemat kasutust filmimisel Inspire, Mavic, Mini, Phantom. 

 

 

Mis teeb drooniga filmimise keeruliseks?

Ehkki droone on igaühel võimalik poest soetada ja pisut nokitsedes suudab igaüks selle lendu saada. See on ka põhjus, miks 2010ndatel said droonid populaarseks tavainimeste seas. Samuti võimaldas seda Eestis ka tollane seadusandlus, kus oli võimalik taotleda ühekordseid lennulubasid. 

2022. aasta jaanuarist aga seadus muutus ja kõik droonilennutajad peavad omandama kaugpiloodi algpädevuse, s.t. läbima kaugpiloodikoolituse ja -eksami. Samuti peab iga drooniomanik end registreerima Transpordiametis käitajaks.

Droonioperaatorid on kõik selle protsessi ära teinud, tunnevad piirkondi ning teavad, kus nad saavad niisama lennata ning kus piirkondades on tarvis erilubasid. 

Filmimiseks kasutatavate droonide akud ei kesta tihti rohkem kui 15 minutit ja seetõttu on vaja filmitav materjal saada kiirelt kaadrisse. Selle jaoks on vaja, et droonioperaator teaks, mida ta teeb. 

Drooniga filmimine on midagi enamat, kui lihtsalt lennata õhku drooniga, millel kaamera ja lennata sellega üle põldude. Drooniga filmimisel on omajagu tehnikaid ja oskuslik droonioperaator oskab valida just sobivaid vastava video jaoks. 

Kõige lihtsam filmimistehnika on üle lendamine, aga droonioperaatorid oskavad kasutada ka mitmekesisemaid tehnikad, nagu: 

 • objekti filmimine, mis möödub ühtlasel kõrgusel lendavast droonist;
 • läbi kitsa ala lendamine. Näiteks kahe lähestiku hoone vahelt;
 • objekti n-ö paljastamine. Objekti pole algul näha, aga droon lendab sellest üle, nt tagurpidi ja toob selle fookusesse;
 • tagurpidi lendamine. Toob välja teistsuguse perspektiivi ja tagab, et propellerid ja tugivarjud pole kaadris;
 • drooniga ümber filmitava objekti tiirutamine;
 • droon n-ö jälitab ja hoiab kaadris liikuvat tegelast.

 

Miks tellida droonivideo vDisainist? 

vDisain katab kõik vajalikud lülid. Meil on olemas oskuslikud droonioperaatorid, tipptasemel tehnika ning kogemus droonifilmimise planeerimisel. Saame ka anda väärt nõu, millistes kohtades drooniklippe täispikas videos kasutada ja kus kohas võiks filmida. 

 

Kuidas kujuneb droonivideo hind?

Droonivideo hinna kujunemisel võtame arvesse alljärgnevaid asjaolusid: 

 • Klipi pikkus
 • Logistika (kaugus  suurematest linnadest –  Tallinn, Tartu, Viljandi, Kuressaare)
 • Filmimise keerukus (kas on tarvis nt kitsastest kohtadest läbi lennata jms)

Võta meiega ühendust! Vaatame, kas leiame ühise keele ning kuidas saame Sind aidata.