3D Modelleerimine

3D modelleeringud, 3D pildid, 3D videod – vDisain

3D modelleerimine on reaalelu toomine virtuaalmaailma ning Web3 nurgakivi. See on kujutluspildi visualiseerimine ja on asendamatu osa lugematutes majandusvaldkondades. 3D mudeleid luuakse keskkondadest, karakteritest, objektidest. 3D mudeleid saab kasutada illustratsioonides, videomängudes, filmides jm. 

Tänu 3D modelleerimisele on inimestel võimalik näha tooteid ja ehitisi enne tootmist. Korporatiivsel tasandil välditakse sellega ületootmist ja indiviidi tasandil välditakse otsuseid, mida hiljem kahetseda. Ei pea muretsema, et ostad maja, mis võibolla ei tulegi nii ilus või et ostad auto, mis reaalsuses ei olegi nii voolujooneline nagu ette kujutasid. 3D mudelid näevad tänasel päeval juba välja nagu fotod. Tegelikult tihti isegi paremad kui fotod. 3D modelleerimisega on võimalik luua hüperrealistlike pilte, kus on valgusevihud, värvigamma ideaalselt paigas – tehes 3D modelleerimisest väärtusliku tehnika turunduses.

vDisain on loonud 3D mudeleid kinnisvaraprojektidele, kus see on hädavajalik osa, et tellijal tekiks aimdus kavandatavast projektist ja huvi selle vastu. 

 

Mis on 3D modelleerimine? 

3D modelleerimine on tehnika arvutigraafikas, millega luuakse virtuaalne ruumiline kolmemõõtmeline mudel. Seda nimetatakse 3D mudeliks. 3D mudel on sisuliselt punktide võrgustik. 

Võrgustikus paiknevaid punktid kannavad terminid vertex, mis on oma olemuselt punktid või positsioonid kolmemõõtmelises ruumis. Kui punktid ühendada, tekivad servad. Serv ühendab sirgjooneliselt kahte punkti. Servade ühendamisel tekitatakse tahud, mida kasutatakse mudelites nähtavate 3D pindade loomiseks. Hulknurgad võivad aga koosneda suvalisest hulgast punktidest ja servadest. 3D objektid koosnevad kolme liiki hulknurkadest. Arvuti töötleb kõiki tahkusid jagades need esmalt kolnurkadeks. Sellist tegevust nimetatakse mosaiigistamiseks. Lõpuks tekibki sellest 3D mudel.

3D modelleerimisel kasutatakse spetsiaalseid arvutitarkvarasid, nagu Solidworks, AutoCAD, Blender. 

3D modelleerimine leiab kasutust virtuaalreaalsuses, videomängudes, 3D-printimises, turundamises, kinos, teaduses, meditsiiniuuringutes, tekstiilitööstuses jne. 

 

Kuidas vDisain saab sind 3D modelleerimisega aidata? 

vDisainis töötavad 3D modelleerimise professionaalid, kes aitavad kaardistada sinu olukorra, mõtlevad kaasa ning pakuvad kõige efektiivsemad lahendused. 

 

3D modelleerimine

Lõime Emajõe Residentside uusarendusele hoone plaanide põhjal 3D sise- ja välisvaated. Lisaks tegime ka visuaalse identiteedi, veebidisaini ja photoshopisime hoone platsile hoone 3D mudeli.  Pildil on näha interaktiivne korteriplaan. Vaata lähemalt emajoeresidents.ee

 

3D modelleerimine

 

Kuidas kujuneb 3D modelleerimise hind? 

Kuna 3D modelleerimine on kompleksne tehniline töö, mõjutavad hinda paljud tegurid. 

 1. 3D mudeli tüüp
  1. On see karakter? Sisekujundus? Maja väline disain? Midagi muud?
 2. 3D mudeli kvaliteet ja detailsus
  1. Lihtsakoeline. Keskmine. Kompleksne.
 3. UV kaart (UV kaardid on kahedimensioonilised tekstuuri koordinaadid, mis vastavad kolmedimensioonilisele punkti geomeetriale)
  1. Pole. Lihtsakoeline. Keskmine. Kompleksne.
 4. Tekstuur
  1. Pole. Lihtsakoeline. Keskmine. Kompleksne.
 5. Renderdamine (ehk formuleerimine ja visualiseerimine virtuaalmaailmas)
  1. Pole. Lihtsakoeline. Keskmine. Kompleksne. 
 6. 3D mudeli animatsioon (video)
  1. Pole. Lihtsakoeline. Keskmine. Kompleksne.
 7. Animatsiooni pikkus (aeg)
 
Kui vajad nõu või abi 3D modelleerimisega, võta meiega ühendust!