Kodulehe tegemine WordPressiga

WordPress on üle maailma populaarseim sisuhaldussüsteem ehk content management system (CMS). Seda kasutatakse kodulehe, blogi, e-poe või muu sarnase valmistamiseks ning haldamiseks. WordPress pakub arendajale palju võimalusi pistikprogrammide (e. pluginate) näol. Need võimaldavad luua tuhandeid just kliendile vajalikke erilahendusi. Kodulehe tegemine WordPressiga on tänu neile lisatööriistadele arendaja jaoks eelistatud lahendus. Kliendile pakub aga selles sisuhaldussüsteemis tehtud koduleht mugavat ning kiiret sisu lisamise ja muutmise võimalust, millega saavad hakkama ka täiesti algajad. VDisainil on aastatepikkune kogemus kodulehtede tegemisel WordPressiga. Pakume professionaalset arendusteenust, et saaksid luua oma soovidele vastava veebilehe, blogi või e-poe. Oled valmis pihta hakkama või soovid lisaküsimusi küsida? Võta meiega ühendust!

Milles peitub WordPressi fenomen?

WordPress loodi aastal 2003 ameeriklase Matt Mullenwegi ja inglase Mike Little poolt. See on avatud lähtekoodiga tarkvara, mis on tasuta kasutamiseks ja muutmiseks vastavalt oma soovidele. Just tasuta kasutamise osa on see, mis muutis selle üle maailma äärmiselt populaarseks. Tänu sellele on professionaalse ja hea kvaliteediga veebilehe valmistamine kõigil võimalik. Küll tuleb täpsustada, et WordPressi puhul on tasuta siiski vaid tarkvara osa, paljud pluginad tulevad tasu eest. Küll on needsamad pluginad ehk pistikprogrammid üks teine põhjus, miks kodulehe tegemine WordPressiga on just nii populaarne nagu ta on. Hetkel on valida näiteks tuhandete  pluginate hulgast just seda, mida soovid oma lehe arendamiseks. Olgu selleks siis lihtne broneerimissüsteem, kliendihaldusrakendus või e-poe lisand WooCommerce. Äärmiselt populaarsed on ka pluginad, mis aitavad kaasa kodulehe populaarsusele otsingumootorites ehk panevad paika SEO (Search Engine Optimization). Pluginad nagu Yoasti WordPress SEO või Semrushi SEO Writing Assistant on küll tasulised aga tänu neile näed nii külastuste arvu kui lõppkokkuvõttes kliendite arvu kasvu. 

kodulehe tegemine wordpressiga

Southwestern Consulting on USA ettevõte, kelle aastane käive on ligikaudu 40 miljonit eurot. Eelmine arenduspartner jättis projekti pooleli ning meie võtsime üle ning disainisime ja arendasime kahe kuuga valmis! Klient on väga rahul ning hetkel arendame sõsarettevõtte Southwestern Advantage’i digitaalset transformatsiooni.

Kas WordPressil on ka miinuseid?

Kõikide nende positiivsete külgede juures, mida WordPressi juures saame välja tuua, on siiski ka mõned miinused. Näiteks needsamad pluginad, mis lisavad kodulehtedele nii palju suurepäraseid võimalusi, võivad osutuda ka tõeliseks peavaluks. Näiteks seetõttu, et igaühel neist on erinev arendaja ning loogika. Algajal võib nende maailmas olla väga keeruline orienteeruda. Pluginate  allalaadimine ning kodulehele seadmine võtab aega ning teadmisi. Üldiselt soovitame selle töö jätta professionaalidele ning pigem ise nautida pärast tulemust. Isegi aga siis, kui pluginad on kodulehele üles seatud, ei tööta nad alati nii, nagu loodetud. Pea kõik neist vajavad aeg-ajalt uuenduste tegemist. Selle protsessi käigus võivad aga need lootusetult teistmoodi käituma hakata või isegi kodulehe mõneks ajaks “katki” teha. Just selles olukorras saame tihti veebilehtede omanikelt abipalveid, sest ise nokitsedes on kõik ootamatult kokku jooksnud ja lehte enam toimima ei saada. Tuleme muidugi rõõmuga appi ja aitame veebilehe jälle tööle.

Raasiku suurim tööandja Mistra-Autex sai meilt uue veebilehe, mille tarbeks sai meie poolt tehtud ka korralik video tutvustamaks tootmishoonet ja tootmisprotsessi. Mistra toodab vaipkatteid maailma suurimatele autotootjatele, nt BMW, Mercedes Benz, Volkswagen, Jaguar, Volvo, Škoda, jpm.

kodulehe tegemine wordpressiga

Kodulehe tegemine WordPressiga tundub lihtne, teen selle ise ära!

Sellist lauset oleme tõesti klientidelt kuulnud. Jah, üleüldiselt meile, arendajatele, on kodulehe tegemine WordPressiga mõnus töö. Ja tõepoolest, kui oled asjaarmastaja ja sul on tohutult aega õppimiseks, suudaksid tõenäoliselt ka ise toimiva veebilehe püsti panna. Pigem on küsimus selles, kas see ajakulu on põhjendatud. See aeg võiks kuluda hoopis oma valdkonnas arenemise ning selles ettevõtte sissetulekute suurendamise peale. Arendusteenuse sisseostmine pakub lisaaega. Lisaks võid kindel olla, et alati on olemas tugi, kui midagi töötamast lakkab, kokku jookseb või kogu leht lusika nurka viskab.

Kuidas leida endale sobivaim kodulehe tegija?

Esimesed sammud tuleb ise ära teha ning otsida välja ettevõtted, kes pakuvad teenusena kodulehe tegemist WordPressiga. Tutvu kindlasti pakkuja referentsidega kodulehel. Millised näevad välja nende loodud lehed? Kas neil on kogemust sarnase valdkonnaga, nagu otsid? Kas lehed näevad kenad välja ja pakuvad erilahendusi? Kui ettevõtte kodulehelt ühtegi tehtud tööd ei leia, on tegu pigem punase lipuga. Kui oled leidnud pakkuja, kelle käekiri sobib, võta nendega ühendust ning kirjelda oma soove võimalikult täpselt. Muide, kuna pead ka edaspidi nendega palju suhtlema, on oluline ka klienditeeninduse tase. Uuri teenuse kohta, küsi küsimusi ja täpsusta kõik detailid üle. Suhtle ladusalt ning oota sama ka arendajalt, sest vaid koostöös tellija ja arendajate vahel sünnib lõpuks suurepärane veebileht.

Kas vajad samuti uut, professionaalset ning funktsionaalset kodulehte? Võta meiega ühendust ja kirjelda oma soove! Meil on suur kogemustepagas kodulehtede tegemiseks  WordPressiga ning leiame kindlasti just teile sobivaima lahenduse.