SEO Eesti

vDisain – Eesti üks kõige kogenum SEO tiim

SEO ehk kodulehe optimeerimine otsingumootoritele on toimiva kodulehe tagamiseks äärmiselt oluline, seda ka eestikeelse kodulehe puhul. Sellegipoolest kasutavad paljud ettevõtted oma kodulehte vaid visiitkaardina, ega kasuta selle täit potentsiaali. Teostades aga põhjalikku SEO-d Eestis, on võimalik jõuda oma toodete ja teenustega uute potentsiaalsete klientideni. 

 

SEO Eesti turul

Tihti võib suurematel ettevõtetel tekkida arusaam, et kuna tegemist on kodumaiste turuliidritega, siis selle turul rakendamine on kasutu kulutus. Küll aga tuleb siiski meeles pidada, et ka SEO Eestis kohalikul turul aitab hoida oma turupositsioon, vajadusel seda tõsta ning luua ka klientidega paremat suhet. 

Näiteks omades kohalikku tuntud elektroonikakauplust ning luues valdkonnas kasutavate märksõnadega kasulikku sisu, satub tõenäoliselt nii olemasolev kui ka uus klient oma tekkivate küsimustega just antud ettevõtte kodulehele. Nii on võimalik suurendada, kliendi murele vastates, lisaks otsingutulemuste positsioonile ka ettevõtte ja kliendi vahelist usalduslikku suhet.

Lisaks on mõistlik alati kodulehe SEO eesti keeles optimeerida, sest märksõnade konkurents on võrreldes ingliskeelsete fraasidega oluliselt väiksem. Nii on võimalik garanteerida endale oluliselt väiksema vaevaga kõrge positsioon otsingumootorite tulemustes. Samuti on kõrge autoriteediga ja Google jaoks usaldusväärseks hinnatud koduleht abiks, kui soovitakse kodulehele võõrkeelne sisu lisada. 

 

Edulugu: Rae Teed tulid meie juurde sooviga enda Google otsingutulemusi parandada ja rohkem päringuid saada. Kaardistasime 18 potentsiaalset märksõna, millega nende sihtkliendid neid otsida võiksid ning saime mitmete oluliste märksõnadega esilehele. Näiteks Vundamendi ehitus märksõnaga, mida otsitakse 480 korda kuus, saime 3. positsioonile Googles. Samuti lintvundament märksõnaga, mida otsitakse 260 korda kuus, saime esilehele.

SEO Eesti
SEO Eesti

 

Millega tuleb arvestada SEO Eesti turul rakendamisel?

SEO ülesehitus on loogiline ning koosneb mitmest etapist. Kuna otsingumootorite algoritmid on üle maailma ühesugused, on võimalik teostada SEO Eesti turul ka välismaistele õpetustele tuginedes. Küll aga on siinkohal oluline tunda kohalikku turgu, klientuuri omapärasid ning sessoonsust. 

Kuigi SEO on pikaajaline protsess, mis vajab regulaarset uuendamist, on mõistlik hooajaliste kaupade või teenuste pakkumisel võtta juba aegsasti fookusesse pakutav toode. Näiteks talvesaabaste müümisel tuleb SEO Eesti turule fokusseerida vastavatele märksõnadele juba suveperioodil, et otsingumootori robotid jõuaksid kodulehte analüüsida ja positsiooni parandada. 

Kuidas leida sobiv SEO Eesti turu spetsialist?

SEO turg on üsna lai, kuna kodulehe optimeerimisega tegelevad nii vabakutselised spetsialistid kui ka turundus- ja spetsialiseerunud SEO agentuurid. Otsides enda ettevõttele usaldusväärset SEO partnerit, tasub kaaluda erinevaid variante ning nende plusse-miinuseid.

Vabakutseliste SEO spetsialistide hinnakiri on enamjaolt soodsam kui agentuuri teenus, ent siinkohal on oluline uurida spetsialisti tausta, tehtud töid ning võimalusel ka eelmiste klientide tagasisidet. Kuna SEO tulemused tulevad esile mitme kuu vältel, võib ebapädev kodulehe optimeerimine olla nii raha kui aja raiskamine. 

Küll aga on agentuuridesse koondunud mitmed eriala spetsialistid ning vastavalt kliendi eesmärkidele ja töö mahule võib mitu spetsialisti kodulehega tegeleda. Nii on võimalik garanteerida, et töö on kvaliteetne ning tulemuslik. Lisaks on agentuurilt teenuse tellimine ka mugav, sest vastavalt vajadusele on võimalik tellida nii palju turundusteenuseid kui tarvis, alates sotsiaalmeedia postitustest ning lõpetades kodulehe lahendustega. 

 

SEO Eesti spetsialistid vDisainist

Kui sinu ettevõte on SEO Eesti spetsialistide leidmisega hädas, siis vDisain tuleb appi. Omame kogemust mitmekümne Eesti ja välismaise kliendi kodulehe optimeerimisega, vaata tehtud töid kodulehel. Saada meile kodulehe kaudu sõnum oma küsimuse või sooviga ning võtame sinuga ühendust!