UX Disain

Kasutajakogemuse disain – UX Disain

UX disain kindlustab, et toode või teenus on kliendile presenteeritud võimalikult mugavalt, lihtsalt ja arusaadavalt. Mida paremini seda teostatakse, seda õnnelikumalt klient end veebilehel tunneb. Milline on hea UX disain? Sellele küsimusele ei ole ühtset vastust, sest mõned kliendid soovivad ühte ja teised hoopis teisi omadusi. Vdisainil on kogemusi väga paljude erinevate klientide ning nende eriilmeliste soovidega. Oled oma UX disainiga tupikus? Võta meiega ühendust, otsime koos lahendused!

Kogemusest saame välja tuua mõned punktid, mis on siiski ühised kõigile hea UX disainiga lehtedele: 

  • Kliendid ja teenusekasutajad on pandud esikohale. Ükskõik, millist lehte arendada, on kõige tähtsam tunda ja teada, kelle jaoks seda tehakse. Sihtgrupp ja nende vajadused peavad olema kõige olulisemad. Kuidas aga teada, mis neile korda läheb? Selleks tehakse eeltööd, uuritakse teiste kogemusi ning vajadusel viiakse läbi lausa intervjuusid. Kõik ikka selleks, et UX disain oleks paigas ning kasutajad saaksid lehel meeldiva kogemuse. 
  • Lihtsus ja arusaadavus on oluliseimad märksõnad. Kasutajad eelistavad igal juhul seda, et nad mõistavad lehte ning saavad aru, kuidas seda kasutada. Olgu koduleht nii eriline ja imekaunis kui tahes, tähtsam on ikkagi see, et seda ka kasutada saaks. 
  • Saavutatud on hea tasakaal trendide ja kliendi vajaduste vahel. Leht peab kahtlemata välja nägema kaasaegne ning omama kõiki uuemaid võimalusi, mida kasutajad ootavad. Samas oskab hea UX disainer siduda selle kliendi vajadustega. 
  • Leht on korralikult testitud. UX disainiga käib alati kaasas suur hulk testimist, et kindlaks teha, kuidas kliendid seal toimetavad. Mida paremini testitud, seda suurem on arusaam, kuidas leht veel paremaks teha. 
  • Veebilehe kasutajaid võetakse kuulda. Ükskõik, kui hästi on lehte testitud, päris töös võib siiski ilmneda klientidel probleeme või ebamugavusi, mida ette ei osatud näha. UX disainer peab olema paindlik ning valmis oma esmast nägemust muutma, et kasutajatele parimat tulemust pakkuda. 

Tehtud tööOpenrate veebidisain. Klient ei olnud rahul enda vana veebilehe disainiga (vt. allpool)

  1. Lõime uue visuaalse identiteedi.
  2. Panime kokku veebilehe sisukaardi
  3. Valisime fondid, lõime disainimallid ja panime kasutajateekonna paika (paremal)
  4. Kujundasime kasutajaliidese välimuse. Lõime animatsioonide kontseptsioonid. Lõime kliendi soovi järgi nende tööprotsessist visuaalse joonise.
  5. Klient on super rahul ja disain läheb arendusse!
UX Disain

UX disainer tunneb disaini ja inimesi

Milline on hea UX disainer? Kindlasti on oluline tunda disaini tehnilist poolt. Aga mitte ainult. Kasuks tulevad ka teised omadused. Näiteks hea värvi- ja kompositsioonitunnetus. Samas ka hea  rutiinitaluvus, sest loov pool on ainult üks osa UX disainist. Väga suur osa on ka uuringutel, analüüsidel, testimistel ja vigade parandusel. Kõige tähtsamaks omaduseks on aga nimetatud hoopis üllatuslikku omadust – empaatiavõimet ehk oskust end panna teise inimese kingadesse. Ainult empaatiline inimene suudab tunnetada, mis on kasutajale tähtis, mis on kasutaja probleemid ning kuidas neid lahendada. 

Tehtud töö: Arendasime Webquer hankeplatvormi Laravel ja VueJS raamistikul. Projekt kestis 4 kuud. Arendasime ka custom admin paneeli kasutajate halduseks ning hangete kinnitamiseks. Keskkond on üles ehitatud kui single page application ja tänu sellele on veebilehe laadimiskiirus üle prahi.

Parem poolne pilt on Webqueri lehe wireframe(ekraaniplaan ehk veebisaidi skeletraamistik). 

ux disain
ux disain

Hea UX disain on ettevõtte edukuse võti

Mis kasu saab ettevõte, kelle veebilehel või äpis on tegutsenud hea UX disainer? Arusaadav lehekülg meelitab kasutajaid ning seetõttu tõuseb klientide aktiivsus lehel. Mida õnnelikumad on aga kliendid lehel, seda rohkem nad ostavad, seega tõusevad müügid. Lisaks vähenevad kaebused ja päringud veebilehe kohta, sest kõik on kasutajale niigi arusaadav. Kokkuvõttes säästab hea UX disain ettevõtjale raha ja aega ning aitab suurendada klientide arvu ning müüki.