Videograaf

Videograaf on justkui võlur, kes teeb teoks kõik klientide soovid ja ootused seoses videodega. Olgu selleks reklaam uuele tootele või ettevõtte tutvustamiseks loodud brändivideo, hea videograaf teab täpselt millega tellijat (ja ka tema klienti) kõnetada. Vdisainis on videograafia alal kogenud  tegijad, kes võtavad rõõmuga ette teie ettevõtte reklaamvideo või turundusvideo. Lisaks on meil ka droonivõimekus, tänu sellele ei jää filmimata ka teie kõige lennukamad ideed!

Millist videot vaja on?

Enamasti pöörduvad meie poole ettevõtted sooviga teha endale “mingit” videot. Videograafi  esimene ülesanne ongi välja selgitada, millist videot ja mille jaoks vaja on ehk mis on eesmärk. Väga palju soovitakse teha endale brändivideot ehk sellist, mis tutvustab, milline on ettevõte ning millega seal tegeletakse. See võib minna kodulehele või sotsiaalmeediasse šiki esmamulje jätmiseks. Vahel aga hoopis tulevastele ekspordipartneritele või investoritele. Sel puhul keskendutakse tihti ka masinapargile ning tuuakse välja häid majanduslikke tulemusi. Kindlasti on iga eduka video taga hea koostöö tellija ja tegija vahel. Seega on vajalik tihe suhtlus videograafiga. Tuleb olla valmis küsimustele vastama ning mõtteid põrgatama. Just nii sünnivad parimad videod, mille üle võid veel aastaid uhke olla. 

Käisime Viduva puhketalus ja filmisime nende puhkekohast ägeda tutvustava video. Arendasime neile veebilehe ja broneerimissüsteemi.

Hea videograaf on võrdselt nii loominguline kui hea tehnikataibuga

Hea video nõuab nii tellija kui pakkuja vahelist head koostööd ja sünergiat. Samamoodi nagu on erinevaid kliente, on olemas ka erinevaid videograafe. Kuidas tead, et oled leidnud sellise, kes tõesti tunneb oma tööd ning kellelt võid loota parimat tulemust? Näiteks võiks jälgida, et leitud videograaf ei ole aruteludel vaikiv kaaslane vaid oskab välja pakkuda uusi ja erinevaid ideid. Ja mis seal salata, vahel on ka vaja tellijal hoogu maha võtta ja kõrgelt pilvedelt alla tuua. Samuti tasub uurida videograafilt lisateenuste kohta. Tekib tunne, et ettevõtte videole kuluks ära ka droonivõtted? Hea videograaf teeb need rõõmuga ise ära või leiab kellegi, kellel on see võimekus.  Vähem tähtis ei ole ka video tegemiseks kasutatav tehnika. Kuigi mobiiltelefon teeb tänapäeval täitsa tublit tööd, sooviksid vast videograafi tööd tellides natuke kvaliteetsemat ja eeskujulikumat tehnilist võimekust.

Lõime Elvaremile ägeda promovideo, mida nad saavad kasutada veebilehel ja sotsiaalmeedias ja turunduses. Video eesmärk on lühidalt kokku võtta, mida nad teevad ning näidata kliendile, millise kvaliteediga nad tööd teevad. Disainime ja arendame Elvaremile ka korraliku veebilehe.

Kuidas koostööst videograafiga maksimumi saada?

– Tea, mis on video eesmärk. Sa ei pea teadma kõiki tulevase video üksikasju, aga põhjus, miks seda üldse vaja on, võiks paigas olla

– Küsi ja võta kuulda spetsialiste. Videograaf on varem teinud kümneid või sadu videoid, tal on kogemusi ja infot, mida jagada

– Pane kohe alguses paika tähtaeg ja eelarve, need on abiks planeerimisel

– Ole parajalt paindlik. Kohalik kliima on muutlik ja nii võtavad vahel näiteks välivõtted kauem aega.

Ja lõpuks, naudi ikka protsessi ka! Koostöö hea videograafiga on mõnus ja sujuv ning tulemuseks saad kvaliteetse reklaamvideo, mis näitab ettevõtet parimast küljest.

Kui soovid nõustamist või pakkumist enda projektile, võta meiega ühendust info@vdisain.ee või läbi veebilehel oleva päringuvormi või helistades 5635 8638.