Tarkvaraarendaja tegeleb põhiliselt tarkvara lähtekoodi kirjutamisega. Suuremas plaanis tegeleb ta aga projekti juhtimisega ning selle erinevate osadega. Näiteks on vaja lisaks nii testida, dokumenteerida kui juurutada. Mis vahe on tarkvaraarendajal ja programmeerijal? Tarkvaraarendaja omab projektist laiemat pilti, programmeerija teostab sealt reeglina väiksemat lõiku. Tarkvaraarenduse eesmärk on kokkuvõttes luua efektiivseid ja toimivaid äri- ja tööprotsesside lahendusi. Sellest huvituvad ettevõtted, kes soovivad lõppkliendile pakkuda suurepärast teenust või toodet. Oleme kindlad, et lihtsustades ja kiirendades äriprotsesse, võidavad ajas, kvaliteedis ja lõppkokkuvõttes rahas nii klient kui tellija. Vdisainil on praeguseks kogemust 400 veebiarenduse projektiga. Otsid asjatundlikku ning kompetentset meeskonda oma tarkvara arendamiseks? Võta meiega ühendust!
Mis omadused on heal tarkvaraarendajal? Vajalikud on nii analüütiline pool kui loov mõtlemine. Kuna tehnikad, programmid ning raamistikud uuenevad väga kiiresti, peab tarkvaraarendaja olema õppimisvõimeline ja soovima end arendada. Ükski leht ei sünni reeglina vaid ühe inimese kätetööna, seetõttu on äärmiselt vajalik koostööoskus. Hea tarkvaraarendaja on lisaks ka hea väljendusoskusega. Seda seetõttu, et klient ei oska alati oma soove väga hästi väljendada ning tema vajadusi tuleb osata kirjalikult ja konkreetselt sõnastada. Absoluutselt vajalik on loogiline mõtlemine ning täpsus. Tarkvaraarendaja ei saa lubada endale vigast või lohakat tööd, sest sellest sõltub kogu kliendi tulevane tööprotsess.
Tehtud tööd: Laravel + VueJS raamistikul arendasime webquer.ee hankeplatvormi. Platvormi vaated kujundas OKIA disainer Figma keskkonnas. Meie lõime back-endis portaali loogika, lõime andmebaaside struktuuri ja arendasime front-end vaated VueJS raamistikul. Lõime hangete lisamise ja hangetele pakkumiste tegemise funktsionaalsuse. Seadistasime registreerumise Facebooki ja Google’ga. Arendasime adminile kasutajate ja hangete kinnitamise haldamise ja tõlke funktsionaalsuse. Sätestasime automaatmeilide saatmise. Projekt kestis neli kuud.
Esmalt tuleb kliendi soovid ja vajadused kaardistada. Selleks saab kasutada nii vestluseid kui intervjuuvormi. Mõned kliendid teavad väga täpselt, mida ja kuidas nad saada tahavad. Teised vajavad rohkem suunamist ja arutelusid. Seejärel saab tarkvaraarendaja analüüsida saadud taustainfot ning otsustada, milline on kasutatav raamistik tarkvara loomiseks. Edasi saab luua juba täpsema projektikava ning ajajoone tarkvara valmimiseks. Tihti jaotatakse sammud selleni etappideks, et nii tellija kui teostaja oleksid pidevalt tegevustega kursis ning samal lehel. Tarkvaraarendaja töö ei lõppe kindlasti aga kohe tarkvara valmimisel, järgneb testimise periood, mille käigus saab tegeleda vigade parandusega. Lõppeesmärk on see, et rahul on nii lõpptellija kui tema kliendid, kes tarkvara kasutama hakkavad.
Tehtud tööd:Arendasime Rakett69’le PHP raamistikul broneerimissüsteemi, mis arvestab nende ärilisi erisusi broneeringu tegemisel. Lisaks võimaldab ka broneeringuid hallata. Lõime uue disaini, mis on kasutajakogemusele optimeeritud ning lõppkasutajale lihtsam ja arusaadavam.
Tarkvaraarendaja tuleb mängu siis, kui on vaja luua ainulaadne tarkvara. Tema töö käib enamasti etappide kaupa ning hõlmab suures osas projektijuhtimist ning suurema pildi nägemist protsessist. Võrdselt oluline on tarkvaraarendajal ka koostöö erinevate osapooltega. Lõppkokkuvõttes sünnib nii tellija kui tema lõppkliendi jaoks arusaadav, tööprotsesse kiirendav ning lihtsustav ainulaadne tarkvara.
Parima kasutuskogemuse pakkumiseks kasutame seadme teabe salvestamiseks ja/või juurdepääsemiseks selliseid tehnoloogiaid nagu küpsised. Nende tehnoloogiatega nõustumine võimaldab meil töödelda andmeid, nagu sirvimiskäitumine või kordumatud ID-d sellel saidil. Nõusoleku mitteandmine või nõusoleku tagasivõtmine võib teatud funktsioone negatiivselt mõjutada.