Prototüüpimine

Mis on Prototüüpimine?

Prototüüpimine on oluline samm igas tootearenduse tsüklis. See tähendab esialgse tooteversiooni loomist, mida saab testida ja täiustada. Kas olete kunagi mõelnud, kuidas saaks muuta oma tarkvaraidee nähtavaks või testida veebilehe kasutajakogemust enne tegeliku arendustöö alustamist? vDisaini spetsialistid on siin, et aidata teid igal sammul, alates ideest kuni kasutajakogemuse disaini ja arenduseni.

Tehtud töö: Learn Med Pro mediitsiini õppe mobiilirakenduse prototüübi disain. Lõime kokku rohkem kui 100 (!!!) vaadet nii kasutajate poolele kui ka admin poolele. Alustasime kasutajateekonnast ning lõpetasime kasutajaliidese kujundamise ning illustratsioonide ja animatsioonide loomisega ning nüüd on projekt arenduses.

UX / UI Prototüüp

Hea kasutajakogemuse disain (UX) ja kasutajaliidese disain (UI) on tänapäeva digitaalsete toodete edu võtmekomponendid. vDisain pakub spetsialiseeritud teenuseid UX/UI prototüüpimiseks. Meie meeskond tegeleb põhjalikult kasutajate vajaduste ja ootuste mõistmisega, et luua prototüüpe, mis pakuvad sujuvat ja intuitiivset kasutajakogemust.

Interaktiivne / Klikitav Prototüüp Figmas

Meie kogemusel kui oleme loonud kliendile veebiplatvormi või mobiilirakenduse disaini, on kliendil seda raske hoomata senikaua kuni oleme prototüübi teinud interaktiivseks. Ehk siis sidunud vaated üksteisega kokku vastavalt kasutajateekonnale ja seeläbi on võimalik kliendil testida, kuidas rakenduses navigeerimine tundub. Kas see tundub loogiline või mitte. Meie disainerid kasutavad Figma tööriista, mis võimaldab luua detailseid ja klikitatavaid prototüüpe. See tähendab, et saate näha, kuidas teie tulevased kasutajad toodet kasutavad, ning teha vajalikke muudatusi enne arendusfaasi. See väldib vigu ja muudatusi arendusprotsessis ning aitab projekti eelarves hoida.

Tehtud töö:

Lõime Matkasuvilad.ee’le e-poe prototüübi. Alustasime kasutajateekonna kaardistamisega, lõime mõned erinevad disainikontseptsioonid ning valisime neist ühe välja. Seejärel kujundasime lauaarvuti kasutajaliidese kõigile ülejäänud vaadetele. Kui need said kinnitatud lõime skaleeruvad vaated, ehk mobiili ja tahvelarvuti vaated. Kõige lõpuks lõime admin paneeli kujunduse.

Tarkvaralahenduse prototüüpimine

Kas teie ettevõtte vajab spetsiifilist tarkvaralahendust? vDisaini meeskond on pädev mitte ainult veebilehtede ja mobiilirakenduste, vaid ka keerukamate tarkvaraprojektide prototüüpimises. Meie protsess hõlmab vajaduste analüüsi, süsteemi arhitektuuri kavandamist ja prototüübi iteratiivset arendamist, et saavutada parim lõpptulemus.

Tarkvaralahenduste prototüüpide disainimise levinumad vead:

  1. Liigne detail: Üks levinumaid vigu on prototüübi liigse detailiga täitmine. See võib segadust tekitada ja prototüübi loomise aega suurendada. Oluline on hoida prototüüp lihtsa ja keskenduda peamistele funktsioonidele.

  2. Puudulik kasutajakesksus: Kui prototüüp ei arvesta kasutajate vajaduste ja ootustega, võib see viia ebaefektiivse lahenduseni. Veendu alati, et kasutajate tagasiside oleks kaasatud prototüübi disaini.

  3. Puudulik navigatsioon: Ebamugav või ebatõhus navigatsioon võib kasutajaid eksitada ja prototüübi eesmärki häirida. Kontrolli, et prototüübi navigatsioon oleks loogiline ja lihtne jälgida.

  4. Ebaefektiivne värvikasutus: Liigne või vale värvikasutus võib segadust tekitada ja mõjutada kasutajate kogemust. Vali värvipalett hoolikalt, keskendudes kasutajasõbralikkusele ja loetavusele.

  5. Vale sisu või andmete kasutamine: Kasutades ebareaalseid või valeandmeid, võib tekitada ebatäpseid ootusi kasutajates. Kasuta reaalseid andmeid, et prototüüp oleks usaldusväärsem.

  6. Puudulik dokumenteerimine: Kui prototüübi disaini ja funktsioonide kohta pole piisavalt dokumentatsiooni, võib see tekitada segadust arendajate või teiste meeskonnaliikmete seas. Veendu, et disain oleks hästi dokumenteeritud.

  7. Eiramata turvalisusnõuded: Kui turvalisusnõuded on ignoreeritud, võib see põhjustada turvariske ja andmete leket. Veendu, et prototüüp järgiks turvalisusstandardeid ja parimaid tavasid.

  8. Puudulik testimine: Prototüübi ebapiisav testimine võib jätta märkamata vigu ja probleeme, mis hiljem võivad suures ulatuses mõjutada tarkvaraarenduse kulgu. Testi prototüüpi hoolikalt ja kogu vajalik tagasiside.

Kokkuvõttes on oluline hoida tarkvaralahenduste prototüübi disain lihtne, kasutajakeskne ja funktsionaalne ning vältida ülaltoodud vigu, et tagada prototüübi tõhusus ja edukus.

Kasutajatestimine

Mis oleks prototüüpimine ilma kasutajatestimiseta? Meie usume, et tõeline väärtus peitub reaalsetes kasutajakogemustes. vDisain pakub põhjalikku kasutajatestimise teenust, kus saame hinnata prototüübi tugevusi ja nõrkusi. Kasutajatestide tulemuste põhjal teeme vajalikud korrektuurid, et tagada toote edu turule toomisel.

Kokkuvõte

Prototüüpimine on investeering teie toote tulevikku. See aitab mitte ainult visualiseerida teie ideed, vaid ka säästa aega ja ressursse, vältides vigu arendusprotsessis. vDisain on teie usaldusväärne partner kõigis prototüüpimise etappides, alates UX/UI disainist kuni tarkvaralahenduste ja kasutajatestimiseni. Võtke meiega ühendust ja teeme koos teie ideest reaalsuse!