E-poe arendus

E-poed ja B2B tellimiskeskused – vDisain arendus

vDisainil on kogemus mitmekümne e-poe arenduse projektis. Disainime ilusaid ja kliendisõbralikke e-poode ja arendame liidestusi, mis aitavad ettevõtetel äriprotsesse automatiseerida ja säästa aega ja tööjõukulu ning seeläbi omandada konkureeriv eelis. Kasutame e-poe tegemisel enimlevinud platvorme, nagu näiteks WordPress WooCommerce, Prestashop, Magento. Kui soovid e-poe arenduse või ärikliendi tellimiskeskuse osas nõustamist või hinnapakkumist, võta meiega ühendust!

 

E-kaubandus on aastaid olnud tõusujoonel, sest füüsilisel poel on ülalpidamiskulud kordades kõrgemad. Füüsilisel poel makstakse strateegilise asukoha eest kõrget renti ning iga ruutmeeter maksab. E-poele saab tekitada sisuliselt piiramatult külastatavust läbi turunduskampaaniate. Füüsilises poes on vaja teenindajaid, kes võtavad tellimusi vastu. E-poes on tellimisprotsess autmatiseeritud. Ka müügiarved on võimalik läbi majandustarkvara API liidestuse automaatselt raamatupidamisse sisestada. Mõnede tooteliikide puhul on e-pood ja füüsiline pood üksteist toetavad. Inimene näeb e-poes toodet ja läheb proovib või vaatab seda füüsilises poes ja soetab sellle.

 

WordPress WooCommerce e-poe tegemine

 

WordPress WooCommerce on e-poe tegemiseks Eestis enamlevinud platvorm ning seda väga mõjuvatel põhjustel. Nimelt:

 • Kuluefektiivsus – Arendusprotsess on kiireim ning seega on antud platvormile e-poe tegemine ka soodsaim. Tootekataloogi ja üksiktoote lehed, ostukorvi raamid on juba ette tehtud.
 • Lai pistikprogrammide olemasolu – Makse- ja tarnelahenduste lisamine on kiire ja lihtne. WooCommerce kasutajaskond on tohutult suur üle kogum maailma ja tänu sellele on sellele e-poe platvormile loodud 95% võimalustest, mida üks lihtsakoelise e-poe omanik soovib.
 • Kliendihaldus –  WooCommerce Point of Sales pakub head ülevaadet tellimuste staatusest. Tellimusi on lihtne hallata, muuta, tühistada.

 

Tehtud töö: Arendasime ProBeaute‘le uue e-poe. Probleem oli, et vanast e-poest oli läbi käinud 4 erinevat arenduspartnerit ning veebipoel esines liiga palju probleeme ja tõrkeid, mistõttu otsustati uus, kaasaegne ja töökindel luua. Kasutasime WordPress WooCommerce lahendust, importisime blogipostitused ja tooted vanast e-poest, tõime üle SEO, parandasime andmebaasi, lõime mitmekeelsuse funktsionaalsuse, lõime optimeeritud ostuteekonna. Lisasime koolituste kalendri funktsionaalsuse. Projekt valmis kiiretellimusena 4 nädalaga.

e-poe arendus

Magento e-poe arendus

 

Ettevõtted, kes vajavad rohkem jõudlust ja funktsionaalsust e-poe platvormilt ning kellel on eelarve olemas, nendele sobib hästi Magento e-poe platvorm. Magento platvorm püsib kiire ka kümnete ja sadade tuhandete lisamisel. Magentol on mugav toodete haldusliides. 

 

Magento e-poe arendusel peab aga arvestama:

 • Magento arendus on mahukam ning lisaks on ka arendustunni hind kõrgem. Magento vajab senior arendajat ning sellel on keeruline mudel.
 • Magento ülalpidamiskulud on kõrgemad. Magento vajab jõudsamat serverit.
 • Magento edasiarendused on kallimad.
 • Magento moodulid on kallimad kui WordPress WooCommerce või Prestashopi moodulid.

 

Tehtud töö: Arendasime ja disainisime Funboxile uue e-poe Magento 2 raamistikul. Neil on kuskil 13 000 toodet e-poes. Funboxil oli väga tugev SEO (umbes 100 märksõna Googles esilehel) – võtsime enda vastutuseks ka olemasoleva SEO üle toomise uude e-poodi. Laoseis tuleb e-poodi ERPLYst. Integreerisime võimsa POS süsteemi, mis võimaldab hallata korraga nii e-poe kui ka füüsilise poe müüke. E-poes on tooted kuvatud nii eesti kui ka vene keeles. Seadistasime makse- ja tarnemoodulid ning pakisiltide automaatse genereerimise. Arendasime erinevaid mugavusfunktsionaalsusi nagu näiteks arvel kommentaaride kuvamine jne.

magento e-poe arendus

Milline on hea e-pood?

 

 • Lihtne kasutada – Oleme enda meeskonnaga täheldandud, et paljudel e-poodnikel on tellimuse sooritamine liialt keeruline. Omame tugevat tausta optimeeritud kasutajateekonna loomises – kahe klikiga peab klient olema juba tootega ostukorvis. Tasuda saab nii pangalingi kui kaardiga.
 • Emotsiooniloome – Hea pildi ja videosisu, mis näitab, miks toode on äge, mis on selle peamised müügiargumendid.
 • Usaldusväärsus – visuaal peab tekitama usaldust ning samuti on hea välja tuua, kes on peamised kliendid või partnerid. 
 • Kiire – tänapäeva veebikasutaja on küllaltki kapriisne ning kui veebileht laeb liiga kaua, siis tähelepanu hajub.
 • Kõrge külastatavus – Kui e-poel ei ole külastatavust, siis ei saagi keegi ostu sooritada. Pakume nõustamist ja täisteenust, et e-poodi kuluefektiivselt turundada.
 • Mugav hallata – Kui e-poe halduseks on valitud vale platvorm või on e-pood valesti üles ehitatud siis ei ole tooteid ja kliente mugav hallata.
 • Automatiseeritud tööprotsessid – Korralik e-pood teeb kõik manuaalsed tööd ära. Ei ole vaja kliendile ise meilile teavitust saata, vaid seda teeb e-pood. Klient ei pea küsima, kas toode on laos, vaid see info on sünkroniseeritud majandustarkvarast. Müügiarved, sisestatakse automaatselt raamatupidamistarkvarasse. Ärikliendid saavad sisselogimisel tellida asju määratud erihinnakirja järgi. Pakisaadetiste sildid genereeritakse automaatselt. Neid ei pea käsitsi kirjutama.

 

Kas e-poodi on võimalik ka ise teha?

 

Muidugi on võimalik ise teha. Algse e-poe loomisega saab vilunud veebikasutaja hakkama WordPress WooCommerce, Shopify või VOOG platvormil. Küll aga protsessi jooksul avastatakse, et mõne soovitud funktsionaalsuse loomisega ei saada hakkama või siis ei suudeta nõutud muudatusi sisse viia või lõpptulemusena on e-poe disain puudulik – ei tekita usaldust või on emotsiooniloome puudu. Ei osata optimeerida laadimiskiirust, ega luua lihtsat klienditeekonda. Turvalisus võib jääda tagamata. Teadmised makselahenduste ja tarnelahenduste kohta jäävad vajaka. Või siis pole kogu selle töö jaoks aega. Sellistel põhjustel pöördutakse vDisaini arendusmeeskonna poole.

 

E-poe arendus tasub tellida kogenud veebiarendajalt, kes efektiivselt ja teadlikult oskab luua kliendi visioonidele ja vajadustele vastavat tulemust. Loovusest ja andmetest ajendatuna aitavad vDisaini spetsialistid laiendada Sinu e-poodi kliendibaasi, saavutada müügieesmärke ning tagavad toimivat ja konkureerivat e-kaubandust, mis aitab täita ka kliendi eesmärke.

 

Kuigi on olemas häid e-kaubanduse platvorme, mis pakuvad ka algajale erinevaid lahendusi, on turvalisem ja pikas perspektiivis mõistlikum usaldada oma e-poe püstitamine ning arendamine veebiarendaja kätte. Nii saad kindel olla, et e-pood toimib, on kasutajasõbralik ning vastab kõigile seadustele ja parimatele kodulehe loomise praktikatele.

 

Tehtud töö: Salonshop Baltic AS on Eesti suurim juuksehooldustoodete maaletooja ning e-pood vajas värskemat väljanägemist ja tehnilist hooldust. Liidestasime poe Directo majandushaldustarkvaraga, lõime toodete ja hinnareeglite impordi. Tegelesime ka lehe laadimiskiiruse tõstmisega.

e-poe arendus

Miks usaldada veebilehe tegemise veebiarendajale:

 

 • Veebiarendaja loob jätkusuutliku ja loogilise ülesehitusega e-poe;
 • Veebiarendaja teeb oma tööd erialase kogemuse ja teadmistega, millest tulenevalt valmivad muudatused ja arendustööd kiiresti ning efektiivselt;
 • Veebiarendaja loob kliendi visioonile vastava tulemuse ning disaini;
 • Veebiarendaja teeb oma tööd kvaliteetselt ning  tulemuslikult;
 • Veebiarendajaga ei pea kartma, et kodulehel ise midagi klõpsides “katki” teed;
 • Jättes e-poe arendus veebiarendaja hoolde, saad tegeleda endale meeldivate tegevustega ega pea oma pead vaevama. 

 

E-poe arendus vDisainist professionaalsetelt veebiarendajatelt 

vDisain pakub e-poe arendust oma ala professionaalidelt, kellel on antud valdkonnas aastakümnete pikkune kogemus. Kui Sinu ettevõte soovib luua endale uut kvaliteetset e-poodi, et paista konkurentide seast välja ning jõuda uute klientideni,  võta meiega ühendust.

vDisain teeb e-poe, mis aitab saavutada Sinu ettevõtte eesmärke! Tehtud töid näed sellel lingil.